Prejsť na obsah

Časté otázky

+ Najčastejšia otázka? Koľko stojí webstránka?

Zodpovedať túto otázku nie je jednoduché. Je to ako otázka “Koľko stojí auto”? Nuž od jazdenej Felície za 300€ až po Ferari za 250 000€. 

Aby som vedel približne určiť cenu vašej webovej stránky, potrebujem viac informácií. Rozsah, rozmiestnenie prvkov, počet a obsahy jednotlivých podstránok, ako aj požiadavky na funkcionalitu. 

Výsledná cena webovej stránky sa približne vypočíta v závislosti od odhadnutých hodín. 

Zo skúsenosti však viem, ako sa približne pohybujú ceny za moje služby

 • jednoduchá prezentačná webstránka: 300 € (najčastejšia, vhodná na prezentáciu firmy, živnostníka a pod. )
 • zložitejšia a rozsiahlejšia webstránka s blogom, online rezerváciou a pod. funkciami : cca 500 € (vhodná hlavne pre hoteli, autobazár, realitku a pod. )
 • základný e-shop: od 800 €
 • priemerný e-shop: 800-1200 € (taký klasický eshop)
 • e-shop so špecifickými funkcionalitami (napr. platobné brány, vernostný systém a pod.): 1500-3000 €
Loga na web_alibition_02

+ Viem si na hotovej stránke upravovať veci sám?

Samozrejme, v tom je sila WordPressu. Bol vytvorený práve preto, aby si majiteľ stránky mohol upravovať obsah sám, aj keď nevie programovať. Je to podobné, ako písať vo Worde.

+ Platí sa nejaká záloha vopred?

Bežná výška zálohy je 50% z dohodnutej ceny stránky. Jednoduchšie projekty však viem riešiť aj bez zálohy.

+ Musíme sa stretnúť?

Pokiaľ to nie je potrebné, tak sa prakticky ani nemusíme stretnúť. Preferujem komunikáciu cez e-mail a cez telefón.

V prípade, že sme od seba ďaleko, je možné aj video-stretnutie cez internet.

+ Čo je responzívny dizajn?

Responsive design je metóda tvorby webovej stránky, pri ktorej sa webstránka optimalizuje pre zobrazovanie na iných zariadeniach, ako počítače (čiže mobily, tablety,…).

Responsive design je riešený kódovo a preto obsah webovej stránky je len jeden, ale zobrazuje sa rozlične, v závislosti od šírky displeja. Vy, ako majiteľ webovej stránky, teda obsah vkladáte iba raz, nie viacnásobne. 

Všetky moje webové stránky dodávam s responsive designom, lebo ho považujem za štandard.

+ Na akej platforme sú Vaše webstránky?

V 100% prípadoch tvorím stránky na systéme WordPress. Je to najrozšírenejšie CMS na svete, tvorí dokonca až tretinu celého internetu. Užívateľská základňa je obrovská a systém je výborný. Preto ho používame aj my. 

Nespornou výhodou je jednoduchá úprava, teda stránky si upravujete sami a je to také jednoduché, ako písať vo Worde. 

Mám za sebou niekoľko stoviek wordpressových stránok, viem s ním čarovať – upravovať a prispôsobovať si ho do potrebného obrazu. 

+ Používate šablóny? 

WordPress je šablónový systém, takže nejaká šablóna sa musí použiť, aby bola stránka funkčná. 

Ja používam vlastnú šablónu, ktorá je odvodená zo známej šablóny Themify a upravujem si ju podľa požiadaviek. Na danej šablóne potom tvorím webstránku výlučne pre vás a vaše potreby. Žiadne sťahovanie hotových šablón u mňa nehrozí, všetky projekty robím výlučne jednorázovo. Čiže nie je to že kúpim šablónu, inštalujem a preložím, vždy robím dizajn tak ako si to predstavuje klient. 

+ Ako dlho trvá vytvorenie webstránky?

Opäť to závisí len od rozsahu projektu. Jednoduché webové stránky dodávam väčšinou do 48 hodín. Priemerné E-shopy stíham za cca 7-10 pracovných dni. Pri dizajnoch na mieru je to o čosi dlhšie, sú e-shopy, ktoré kvôli zložitej funkcionalite, trvajú aj viac ako mesiac. 

+ Čo potrebujete aby ste mi mohli vytvoriť stránku?

Ak chcete vytvoriť plne funkčnú webovú stránku, musíte si zabezpečiť názov domény (webovú adresu) a účet webhostingu. Tieto dva nástroje zaisťujú, aby bol váš web úplne prístupný pre ostatných. Bez jedného alebo druhého nebudete môcť vytvoriť webovú stránku.

 • Názov domény (vaša vlastná webová adresa, www.vasastranka.sk)
 • Hostenie webových stránok (služba, ktorá hostí vaše webové stránky)

+ Aké podklady potrebujem?

Tak základ sú kontaktné údaje ktoré budú na vašom webe a to Detaily firmy(meno, ičo, dič, adresa, tel.kontakt………)

+Čím lepšie podklady dáte, tým lepšiu stránku dostanete. V zásade platia asi tieto pravidlá:

 • Obrázky: Kvalitné a esteticky pekné obrázky. Ak majú byť na celú šírku monitora, je treba, aby mali aspoň 1920px šírku (ideálne 2560px). Väčšie obrázky, resp. fotografie si viem upraviť na požadovaný rozmer (veľkosť zistíte jednoducho- prejdete myškou na daný obrázok a zobrazia sa Vám základné informácie)
 • Videá: Videa v 4K kvalite na stránke nemajú význam, kvôli ich veľkosti. Čím menšie je video v kilobytoch, tým rýchlejšie sa na stránke načíta
 • Texty: Texty sú  základom vašich podkladov. Na základe kvalitných textov môžem tvoriť kvalitné stránky. Ak také texty nemáte, viem vám pomôcť aj s tým
 • Vizuál: Veľmi mi pomôže, ak už máte nejaké predstavy. Ak máte logo, je to tiež pomoc, pretože na základe loga väčšinou tvorím farebnú škálu stránky. Ak sa vám páči nejaká iná stránka, ktorá už na internete existuje, sem s ňou. Aj pre mňa je veľká pomoc, že sa mám od čoho “odpichnúť”
 • Ostatné: V niektorých prípadoch si stránka vyžaduje rozličné PDF pomocné dokumenty (napr. technické listy k produktom a pod.), videá, prípadne obrázky a schémy. Všetko, čo pošlete, umiestnim na stránku

Nenašli ste odpoveď na Vašu otázku?